NÄYTÖKSET

 

Nightcrawler_banneri

banneri_kobrakino8
Soderskar_juliste_Lahti_web

prinsessa_kaguyan_taru_banneri

lumiauramies_banneri

mielensapahoittaja_banneri

 

 

 

PERJANTAI 31.10.
18.00  NIGHTCRAWLER
20.15  HALLOWEEN – NAAMIOIDEN YÖ
22.00  NIGHT  OF THE LIVING DEAD

LAUANTAI 1.11.
13.00  MIELENSÄPAHOITTAJA
15.00  PRINSESSA KAGUYAN TARU (ORIGINAALI VERSIO)
17.30  NIGHTCRAWLER
19.45  LUMIAURAMIES

SUNNUNTAI 2.11.
12.00  SÖDERSKÄR – TARINOITA SUOMENLAHDEN ULKOLUODOLTA, vapaa pääsy!
14.00  MIELENSÄPAHOITTAJA
16.00  PRINSESSA KAGUYAN TARU (ORIGINAALI VERSIO)
18.30  NIGHTCRAWLER

MAANANTAI 3.11.
12.00  MIELENSÄPAHOITTAJA

TIISTAI 4.11.
17.30  PRINSESSA KAGUYAN TARU (ORIGINAALI VERSIO)
20.00  NIGHTCRAWLER

KESKIVIIKKO 5.11.
12.00  MIELENSÄPAHOITTAJA
14.00  PRINSESSA KAGUYAN TARU (ORIGINAALI VERSIO)
18.00  NIGHTCRAWLER
20.15  LUMIAURAMIES

TORSTAI 6.11.
14.00  MIELENSÄPAHOITTAJA
16.00  IHMEFILMI: LUOKKA
18.30  NIGHTCRAWLER

NIGHTCRAWLER, K16-, 1h 57min, 9€
MIELENSÄPAHOITTAJA
-S-, 1h 43min, 9€
PRINSESSA KAGUYAN TARU, -K7-, 2h 17min, 9€
LUMIAURAMIES, -K16-, 1h 56min, 9€
HALLOWEEN – NAAMIOIDEN YÖ, K16, 1h 31min, 7€
NIGHT  OF THE LIVING DEAD, K16, 1h 31min, 7€

ARKISIN ENNEN KLO 16.00 ALKAVAT NÄYTÖKSET VAIN 6€!

 

TULEVAA OHJELMISTOA:

31.10. Dan Gilroy: NIGHTCRAWLER
nightcrawler_poster

7.11. Tommi Korpela, Hannu-Pekka Björkman, Elina Knihtilä, Minna Haapkylä,Teemu Kaskinen: RUOTSALAINEN HETKI
Ruotsalainen_hetki_juliste

7.11. Anna Odell: LUOKKAJUHLA
luokkajuhla_origposter

14.11. Alejandro Jodorowsky: ELÄMÄN TANSSI
elaman_tanssi_juliste

21.11. Amir Escandari: TUULENSIEPPAAJAT
tuulensieppaajat_poster

21.11. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne: KAKSI PÄIVÄÄ, YKSI YÖ
kaksi_paivaa_yksi_yo_juliste

28.11. Yann Demange: ’71
71

28.11. Timo Peltokangas: AUTOLLA NEPALIIN
AN-ELOKUJULISTE-A3.indd

logo_facebook logo_europa_cinemas logo_kavi logo_kellarikino logo_ihmefilmi
logo_koulukinologo_metka logo_unicef_kaupunki_lahti

HALUATKO KINO IIRIKSEN SÄHKÖPOSTILISTALLE? Lähetä nimesi ja osoitteesi kinoiiris@kinoiiris.com